Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

02.07.2018
Czyta się kilka minut
26 czerwca – 2 lipca
A

ALBUM

Nakładem Wydawnictwa Sejmowego ukazał się album „Wizyta na Litwie Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego z okazji 630. rocznicy chrztu Litwy: 26 września 2017”. Wydanie każdego egzemplarza (40 stron w rozmiarze 26 na 36 cm, na większości fotografie marszałka) kosztowało 750 zł – ustaliła „Rzeczpospolita”.

NOBEL

Czekamy na album ze zdjęciami prezesa PiS, wydany przez „Gazetę Polską”. Jej szef Tomasz Sakiewicz napisał na Twitterze, że Beniamin Netanjahu i Jarosław Kaczyński powinni dostać za wspólną deklarację walki z antysemityzmem i antypolonizmem pokojowego Nobla, i że „nikt nie zrobił tyle dla przełamywania stereotypów i wzajemnych uprzedzeń oraz budowania pomostów pomiędzy narodami”, co ci dwaj politycy. Do tej pory wydawało nam się wprawdzie, że deklarację z premierem Izraela wydał Mateusz Morawiecki, ale kilka fotografii powinno nas przekonać.

ODLOT

Zwłaszcza że o tym, kto tu rządzi, przypomniała prezentacja nowych samolotów PLL LOT, pomalowanych z okazji stulecia niepodległości w biało-czerwone barwy. W trakcie uroczystości – która, jak twierdzi Radio Zet, uniemożliwiła rejsowy lot jednej z maszyn do Toronto – wicepremier Piotr Gliński odczytał list prezesa PiS, który pogratulował LOT-owi wspaniałego pomysłu.

WYLOT

Nie będzie najprawdopodobniej albumu z występu Polaków na mundialu. Odpowiedź na pytanie, dlaczego, wydaje się prosta. Przed mundialem Jarosław Kaczyński zapowiadał wprawdzie, że „jak zawsze kibicuje polskiej drużynie”, ale drużynie ewidentnie zabrakło jego gospodarskiego oka. Za pewne pocieszenie może służyć fakt, że nowelizację ustawy o IPN przeprowadzono przez Sejm w 90 minut, czyli tyle, ile trwa mecz.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]