Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

28.05.2018
Czyta się kilka minut
22–25 maja
K

KOLANO

Portal PolskaTimes.pl opublikował instrukcję dla polityków PiS, jak mają wypowiadać się w mediach na trudne tematy. Z dokumentu wynika, że największe problemy rządzących to protest niepełnosprawnych, rosnące ceny paliw oraz zdrowie Jarosława Kaczyńskiego. O tej ostatniej kwestii czytamy: „przyczyną pobytu prezesa PiS w szpitalu jest wyłącznie choroba kolana. O tym, jak długo tam będzie, decydują lekarze”.

KONTROLA

W instrukcji nie mówi się o wynikach kontroli NIK w szpitalach, choć wynika z niej, że ogromna większość placówek nie zapewnia chorym intymności i godności; w niektórych miejscach brakowało nawet parawanów. Szpitala, który leczy prezesa, nie kontrolowano.

MAJĄTEK

Na stronie Sejmu pojawiło się tymczasem oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS zadeklarował ok. 19 tys. zł oszczędności i współwłasność (jedną trzecią) domu o wartości ok. 1,5 mln zł, dochody w wysokości 118 914,60 zł z tytułu uposażenia i 30 062,40 zł z tytułu diet parlamentarnych oraz emeryturę ZUS w wysokości 77 323,77 zł, ale także 127 tys. zł kredytu do spłacenia, zaciągniętego w SKOK im. Stefczyka.

LĘG

Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków, doczekała się 5 piskląt. Zdaniem ornitologów tak liczny lęg tych ptaków nie został dotąd w Polsce udokumentowany.

GDAKANIE

Felietonistami „Lata z Radiem” zostali Rafał Ziemkiewicz i Krzysztof Feusette. „To felieton, więc pewnie o tzw. sprawach bieżących, skoro »Lato z radiem«, to pewnie lekka forma, może uda się nawet, że żartobliwa” – powiedział ten drugi.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]