Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

14.05.2018
Czyta się kilka minut
8–14 maja
K

KREDYT

„Mam już z czego przelać” – wyznał w poniedziałek w Radiu ZET Michał Dworczyk, poseł PiS i szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pytany o to, czy zwrócił już przyznaną mu w zeszłym roku przez rząd nagrodę pieniężną. Były wiceminister obrony dodał, że sprzedał też swój ­18-letni samochód. „To jest tak jak w życiu. Człowiek jakieś tam działania podejmuje i potem ponosi ich konsekwencje” – mówił Dworczyk. We wtorek 15 maja minął wyznaczony przez władze PiS termin oddawania nagród przez ministrów z tej partii.

FAJRANT

Tragiczny finał zmiany dwójki młodych policjantów z Pobiedzisk, wezwanych do rzekomo nietrzeźwego mężczyzny leżącego przy drodze. Funkcjonariusze kończyli pracę, wywieźli więc nieprzytomnego do lasu, zamiast odeskortować go do izby wytrzeźwień. ­36-latek zmarł. Zdaniem lekarzy wskutek krwawienia wewnątrzczaszkowego, które mogło powstać np. w wyniku upadku i uderzenia. Policjantów zwolniono dyscyplinarnie. Starszy rangą został tymczasowo aresztowany.

NALOT

Szczecińscy policjanci spisali uczestników konferencji naukowej w Pobierowie poświęconej myśli filozoficznej Karola Marksa. Funkcjonariusze działali na zlecenie szczecińskiej prokuratury rejonowej, która nakazała im sprawdzenie, czy organizatorzy panelu nie dopuścili się przestępstwa „publicznego propagowania totalitarnego ustroju państwa”.

ODLOT

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak opublikowała na Twitterze rysunek kobiety z nożem schowanej za wózkiem inwalidzkim. Napisała też, że domagała się od Rzecznika Praw Dziecka „reakcji na przykłady wykorzystywania dzieci do konfliktów ludzi dorosłych”. Komentarz urzędniczki do sejmowego protestu niepełnosprawnych nie jest jej pierwszym internetowym występem – kilka miesięcy temu Nowak proponowała np., by po byłym obozie KL Auschwitz-Birkenau mogli oprowadzać tylko licencjonowani przez IPN polscy przewodnicy.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]