Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

13.03.2018
Czyta się kilka minut
6–12 marca
M

MIĘDZY PANEM A PLEBANEM

Dla nas nie ma Polski „A”, Polski „B” i „C”. Dla nas jest Polska „od A do Z”, od akceptacji do zwycięstwa dla wszystkich gmin i powiatów – powiedział Mateusz Morawiecki podczas obchodów Dnia Sołtysa w Przysusze. Zdaniem premiera sołtys „musi być jak szeryf bez rewolweru”, ale jednocześnie „jak proboszcz dobry, z dobrym sercem” i jeszcze jak ekspert.

ŚWIENTO PRAWDA

Być może premier opisywał prezesa PiS, który podczas kolejnych obchodów tzw. miesięcznicy powtórzył, że jesteśmy już blisko prawdy, dodając: „Wiemy na pewno, że to, co zostało ustalone przez komisję Anodiny, powinienem powiedzieć »tzw. komisję« Anodiny i komisję Millera, to nie jest prawda”.

TYS PRAWDA

Są to twierdzenia niemające nic wspólnego z prawdą – skomentował Antoni Macierewicz doniesienia portalu wPolityce.pl o tym, że na przypadającą za miesiąc rocznicę katastrofy nie będzie raportu z prac kierowanej przezeń podkomisji, a części jej członków skończyły się umowy o pracę.

G... PRAWDA

À propos twierdzeń niemających nic wspólnego z prawdą. „Jeżeli ktokolwiek dziś będzie uważał, że rządy PiS w jakimkolwiek stopniu nawiązują do hucpy antyżydowskiej prowadzonej przez aparat partyjny w 1968 r., czyli przez moczarowców, to ja na pewno takiej osobie nie podam ręki” – powiada senator Jan Żaryn. I sam sięga po język moczarowców. „Jeżeli to czyni ambasador obcego państwa, to może trzeba poprosić tą panią, by opuściła to państwo” – mówił o ambasador Izraela Annie Azari, która stwierdziła, że przez ostatnie półtora miesiąca dowiedziała się, jak łatwo w Polsce obudzić demony antysemickie.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]