Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

31.07.2017
Czyta się kilka minut
24 – 30 lipca
K

Kogo śledzi policja. Z nagrania otrzymanego przez „Gazetę Wyborczą” wynika, że podczas warszawskich manifestacji w obronie sądownictwa policja inwigilowała polityków i działaczy opozycji, m.in. Ryszarda Petru z Nowoczesnej i Wojciecha Kinasiewicza z Obywateli RP. Z narady funkcjonariuszy: „Czy odpuszczamy?”, „Słuchaj, pilnujemy go. I tam jak tutaj, jak Kinasiewicz wejdzie do auta swojego, wiesz, to też krótko pojedziemy za nim”, „Musiałbym ustalić z Grubym, w którym kierunku poszedł”, „Dawaj ogon za nim, jak możesz”. „No jeden niech wysiądzie, wiesz, z samochodu, a drugi samochodem musi się tam wiesz, kręcić, nie?”. Poseł Petru zapowiedział doniesienie do prokuratury i interpelację poselską, komenda stołeczna policji tłumaczy, że chce zapewnić bezpieczeństwo zarówno manifestantom, jak i „okolicznym przechodniom i mieszkańcom Warszawy”.

Męski świat. „Gdybym był kobietą, tobym się rozpłakał, ale jestem twardym facetem” – mówił podczas jednej z warszawskich demonstracji lider KOD Krzysztof Łoziński (na innej Władysław Frasyniuk mówił o chęci przytulania się do biorących udział w proteście dziewczyn). „Chciałem się zwrócić do posła Tarczyńskiego, jak facet do faceta – łapy precz od naszych kobiet” – powiedział w Sejmie poseł PO Bartosz Arłukowicz. „Tylko nie mówcie, że Trwam nie ma ładnych reporterek” – napisał na Twitterze konserwatywny publicysta Piotr Semka, zamieszczając zdjęcie brunetki w czerwonej sukience.

Ogórki. Mateusz Kijowski wystąpił z KOD. Jarosław Kaczyński wytoczył Lechowi Wałęsie proces o naruszenie dóbr osobistych. Policja zatrzymała funkcjonariusza BOR, który (jak podkreśla Biuro) w czasie wolnym od służby „mógł kierować pojazdem w stanie nietrzeźwości”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]