Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

18.07.2017
Czyta się kilka minut
11–17 lipca
P

Polski akcent. Grający w parze z Brazylijczykiem Marcelem Melo tenisista Łukasz Kubot został zwycięzcą słynnego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie. W finale debla Kubot i Melo, w pięciosetowym pojedynku trwającym ponad cztery i pół godziny, pokonali parę austriacko-chorwacką.

Fot. JOHN WALTON / PA / PAP
Fot. JOHN WALTON / PA / PAP

 

Pseudokibice. Straż graniczna rozbiła powiązaną z krakowskimi pseudokibicami grupę przestępczą, która przemycała imigrantów pochodzących z krajów arabskich na terytorium Niemiec i Austrii. W sprawie zatrzymano 10 osób; na polskich stadionach, gdzie rozpoczęto kolejny sezon ligowy, nadal wznosi się okrzyki wzywające do nieprzyjmowania uchodźców.

Dobry wizerunek. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich postanowiło zachować w tajemnicy listę nazwisk dziennikarzy, którzy za pieniądze MSZ mają prezentować nasz kraj w zagranicznych mediach. Ujawni ją dopiero 30 listopada, czyli po zamknięciu projektu, na który dostało od resortu 268 tys. zł.

Co się komu kojarzy. Publicysta tygodnika „Polityka” Jakub Wojewódzki zechciał porównać los dziennikarzy TVP Info do... „tirówek”, zapominając najwyraźniej, że stojące przy polskich drogach kobiety są najczęściej ofiarami gwałtu, przemocy i handlu ludźmi.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]