Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

27.06.2017
Czyta się kilka minut
N

Nie róbta

Nowa opinia policji na temat Przystanku Woodstock jest druzgocąca dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedział szef MSWiA. Ostateczną decyzję w sprawie festiwalu ma podjąć burmistrz Kostrzyna, ale Mariusz Błaszczak uważa, że kryteria bezpieczeństwa muszą zostać zaostrzone („To nie jest tak, że właściwe jest hasło »róbta, co chceta«” – twierdzi polityk PiS). Zanim do sprawy włączył się minister, Jerzy Owsiak mówił, że opinia policji jest dobra, i apelował o nieupolitycznianie Woodstocku.

Głosy na puszczy

„Córka leśniczego nie cięłaby niczego” – to jedno z haseł warszawskiej manifestacji ekologów domagających się zaprzestania wycinki w Puszczy Białowieskiej oraz objęcia całej Puszczy parkiem narodowym.

Marihuana na receptę

Sejm zdecydował, że chorzy zyskają dostęp do uśmierzających ból i wspierających leczenie padaczki lekoopornej preparatów z konopi – będą mogły być wytwarzane w aptekach na podstawie recepty, ale surowiec musi być sprowadzany z zagranicy.

Wyrok

Zapadł wyrok w sprawie Mariusza S., który gwałcił i więził w piwnicy swoją żonę – został skazany na 25 lat więzienia, a o warunkowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać po odbyciu trzech czwartych kary.

Kto tu sądzi

Prywatna osoba chciała wytoczyć proces przeciwko Trybunałowi Konstytucyjnemu, ale rozpatrujący sprawę warszawski sąd rejonowy zdecydował o zawieszeniu sprawy, bo ma wątpliwości, czy obecną prezes TK wybrano legalnie.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]