Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

27.06.2017
Czyta się kilka minut
N

Nie róbta

Nowa opinia policji na temat Przystanku Woodstock jest druzgocąca dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedział szef MSWiA. Ostateczną decyzję w sprawie festiwalu ma podjąć burmistrz Kostrzyna, ale Mariusz Błaszczak uważa, że kryteria bezpieczeństwa muszą zostać zaostrzone („To nie jest tak, że właściwe jest hasło »róbta, co chceta«” – twierdzi polityk PiS). Zanim do sprawy włączył się minister, Jerzy Owsiak mówił, że opinia policji jest dobra, i apelował o nieupolitycznianie Woodstocku.

Głosy na puszczy

„Córka leśniczego nie cięłaby niczego” – to jedno z haseł warszawskiej manifestacji ekologów domagających się zaprzestania wycinki w Puszczy Białowieskiej oraz objęcia całej Puszczy parkiem narodowym.

Marihuana na receptę

Sejm zdecydował, że chorzy zyskają dostęp do uśmierzających ból i wspierających leczenie padaczki lekoopornej preparatów z konopi – będą mogły być wytwarzane w aptekach na podstawie recepty, ale surowiec musi być sprowadzany z zagranicy.

Wyrok

Zapadł wyrok w sprawie Mariusza S., który gwałcił i więził w piwnicy swoją żonę – został skazany na 25 lat więzienia, a o warunkowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać po odbyciu trzech czwartych kary.

Kto tu sądzi

Prywatna osoba chciała wytoczyć proces przeciwko Trybunałowi Konstytucyjnemu, ale rozpatrujący sprawę warszawski sąd rejonowy zdecydował o zawieszeniu sprawy, bo ma wątpliwości, czy obecną prezes TK wybrano legalnie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]