Reklama

Kościół zbadał swoją dobroczynność

Kościół zbadał swoją dobroczynność

08.12.2015
Czyta się kilka minut
Kto pomaga? Ile osób skorzystało z działalności charytatywnej Kościoła katolickiego w Polsce w 2014 roku? Jakie są przychody kościelnych instytucji charytatywnych?
Lech Mazurczyk
Lech Mazurczyk
D

Dane pochodzą z raportu "Posługa charytatywna Kościoła katolickiego w Polsce", przygotowanego przez Instytut Statystyki Kościoła katolickiego na zlecenie Caritas Polska z 2014 roku.

Lech Mazurczyk

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Widać "dzieła" i procenty - żywy pieniądz jest dla Kościoła dalej tematem tabu. Można jednak wyczytać z raportu, że 40% przychodów instytucji charytatywnych stanowią środki publiczne - budżetowe. Oraz że zatrudniają one ponad 33 000 pracowników na etatach. Dosyć to wymowne informacje.

Ile w tym dziele sióstr Bernadet i matek Teres?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]