Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

27.04.2015
Czyta się kilka minut
21–27 IV 2015
Fot. Domena Publiczna
M

MUZUŁMANIE ZOBACZYLI CAŁUN
Przedstawiciele muzułmanów włoskich odwiedzili 21 kwietnia katedrę w Turynie, aby obejrzeć wystawiony tam od kilku dni Całun. „Postanowiliśmy przybyć tu, aby dać sygnał, aby powiedzieć, że wszyscy jesteśmy obywatelami tego kraju i tego miasta” – mówili po wizycie. Zaznaczyli, że Całun „zbliża chrześcijan i muzułmanów, i w świecie rozrywanym przez podziały wzywa, abyśmy byli braćmi”.
„MATKA MIŁOSIERDZIA”
Litania Loretańska – decyzją Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – jest wzbogacona o nowe wezwanie: „Matko Miłosierdzia, módl się za nami!”. Z dekretu wynika, że po słowach „Matko łaski Bożej” należy odmówić wezwanie „Matko Miłosierdzia”.
NAGRODY IM. KS. TISCHNERA
Jacek Filek, Antoni Kroh i Jan Młynarczyk odebrali Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. W Krakowie przez miniony tydzień, pod hasłem: „Spór o człowieka”, trwały 15. Dni Tischnerowskie.
ŻYCZENIA NA ŚWIĘTO VESAK
W maju buddyści obchodzić będą swoje coroczne święto Vesak. Upamiętnia ono najważniejsze wydarzenia z życia Gautamy Buddy: jego narodzenie, oświecenie i śmierć. Składając wyznawcom buddyzmu życzenia, Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego wezwała do wspólnego zaangażowania w walkę ze współczesnym niewolnictwem. „Jako buddyści i chrześcijanie troszczący się o szacunek dla ludzkiego życia powinniśmy złączyć nasze wysiłki współpracując na rzecz położenia kresu tej pladze” – napisali do buddystów duchowni z Watykanu. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]