Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

11.10.2021
Czyta się kilka minut
5–11 października
DOMENA PUBLICZNA / WIKIPEDIA
D

DOKTOR KOŚCIOŁA

Franciszek ogłosi św. Ireneusza z Lyonu Doktorem Kościoła nadając mu tytuł Doktora Jedności. Papież zapowiedział to podczas spotkania z grupą teologów katolickich i prawosławnych, którzy prowadzili badania nad synodalnością i prymatem. Św. Ireneusz był biskupem i apologetą z II wieku – jest czczony zarówno przez katolików, jak i prawosławnych.

KRYZYS POWOŁAŃ

Tylko czterech kandydatów do kapłaństwa rozpoczęło w tym roku naukę w seminariach w Irlandii – podał „The Irish Catholic”. Rok propedeutyczny rozpoczęło dziesięciu mężczyzn. Do seminarium Drogi Neokatechumenalnej zgłosiło się dwóch. W 26 seminariach diecezjalnych uczy się 37 kleryków. Aż w ośmiu diecezjach nie ma w ogóle kandydatów do kapłaństwa.

KOMUNIA DLA BIDENA

Nie można odmawiać prezydentowi USA komunii – oświadczył prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka kard. Peter Turkson. W rozmowie z telewizją HBO wyjaśnił, że odmowa udzielenia sakramentu może nastąpić tylko w „skrajnych przypadkach”. Episkopat USA pracuje nad dokumentem, w którym ma się odnieść do ewentualnej odmowy komunii Bidenowi ze względu na jego wsparcie dla legalizacji aborcji.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

jest legalna przez całe 9 miesięcy i niektóre stany prowadzą starania, aby ją ograniczyć. Tak więc nie jest prawdą, że Biden popiera legalizację aborcji. Biden aktywnie propaguje nielimitowaną aborcję przez całe 9 miesięcy jako kontrolę urodzin. Takie samo stanowisko zajmuje Nancy Pelosi. Oboje twierdzą, że są katolikami, a popierają barbarzyństwo aborcyjne i chcą zmusić Amerykanów do finansowania tego procederu. Bardzo dziwne jest stanowisko papieża Franciszka. Z uśmiechem i serdecznie witał kilka dni temu N.Pelosi. Podobnie będzie zapewne za kilkanaście dni podczas spotkania z Bidenem. Otoczenie papieża prawdopodobnie nie informuje go co naprawdę dzieje się w USA. Są to chyba ludzie w stylu jezuity Jamesa Martina. Dla Franciszka barbarzyńcą był Trump,który nie był ekstremistą aborcyjnym i opowiadał się za jej maksymalnym ograniczeniem. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie ze spotkania Franciszka z Trumpem. Trump był uśmiechnięty, a Franciszek miał "kwaśną" minę jakby najadł się szaleju.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]