Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

20.09.2021
Czyta się kilka minut
14–20 września
FOT. KURIA ARCHIDIECEZJALNA W NEAPOLU
Ś

ŚWIADECTWA

Na przewlekłość kościelnych procesów dotyczących wykorzystywania seksualnego przez duchownych, brak informacji o ich przebiegu, a także na potrzebę przyznania im statusu strony, a nie jedynie świadka, zwrócili uwagę pokrzywdzeni. Ich świadectw wysłuchali uczestnicy zorganizowanej w Warszawie przez Watykan czterodniowej konferencji o ochronie małoletnich w Kościołach Europy Środkowo- -Wschodniej.

ZACHĘTA

„Trzeba stworzyć odpowiednie okoliczności do spotkań z osobami, które być może jeszcze w Kościele swojego głosu nie ujawniały” – zachęcała s. Nathalie Becquart, podsekretarz Synodu Biskupów, podczas webinarium zorganizowanego przez Kongres Katoliczek i Katolików poświęconego synodalności Kościoła. S. Becquart będzie pierwszą kobietą z prawem głosu w historii synodów.

STAN SKUPIENIA

„Krew się skropliła” – powiedział arcybiskup Neapolu Domenico Battaglia, przechylając relikwiarz z krwią św. Januarego 19 września w liturgiczne wspomnienie biskupa-męczennika z III wieku. Jak wierzy wielu neapolitańczyków, gdy grudka substancji, poruszana trzykrotnie w ciągu roku, zmieni stan skupienia na płynny, przepowiada to pomyślność dla miasta.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]