Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

28.06.2021
Czyta się kilka minut
22-28 czerwca
FRANCO ORIGLIA / GETTY IMAGES
S

SPIDERMAN U PAPIEŻA

Podczas środowej audiencji generalnej Franciszek przez chwilę rozmawiał z mężczyzną przebranym za Spidermana. Nie był to chwyt reklamowy Marvel Studios, jak podejrzewali niektórzy, ale akcja promocyjna wolontariatu wśród chorych dzieci. Mattia Villardita – 27-letni działacz społeczny – pokazał się w stroju, w jakim odwiedza dzieci w szpitalach.

NOWE STATYSTYKI NADUŻYĆ

W okresie od 1 lipca 2018 r. do 31 grudnia 2020 r. wpłynęło do diecezji oraz zakonów męskich 368 zgłoszeń dotyczących wykorzystywania seksualnego osób małoletnich – wynika z danych zaprezentowanych przez Biuro Delegata Episkopatu ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Zgłoszenia dotyczą 292 księży oraz zakonników. 10 proc. zgłoszeń zostało uznane za niewiarygodne. Aż w 60 proc. przypadków wykorzystanie trwało dłużej niż rok.

ŚWIĘTO OSÓB STARSZYCH

25 lipca pod hasłem „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” na życzenie Franciszka będzie obchodzony w Kościele pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Osoby, które wezmą w nim udział, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]