Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

12.04.2021
Czyta się kilka minut
6 – 11 kwietnia
Siostra Veronica Donatello, zajmująca się niepełnosprawnymi z ramienia włoskiego episkopatu, tłumaczy na język migowy ogłoszenie w watykańskim Biurze Prasowym rozpoczęcia projektu.VATICAN NEWS
P

Papież w języku migowym

W Watykanie ruszył projekt „Nikt nie jest wykluczony”, oferujący osobom niedosłyszącym na kanale YouTube tłumaczenie na język migowy audiencji generalnych i przemówień na „Anioł Pański”. Na zdjęciu s. Veronica Donatello, zajmująca się niepełnosprawnymi z ramienia włoskiego episkopatu, tłumaczy na język migowy ogłoszenie w watykańskim Biurze Prasowym rozpoczęcia projektu.

Szczepionka w ramadanie

Szczepienia nie naruszają ramadanu – o fatwach tej treści poinformował Mouhanad Khorchide z Centrum Islamskiej Teologii na Uniwersytecie w Münster w Niemczech. W tym roku ramadan rozpoczął się 13 kwietnia i potrwa do 12 maja. W okresie tym od świtu do zachodu słońca pobożni muzułmanie powstrzymują się od jedzenia, picia, palenia i seksu.

Korzenie chrześcijaństwa

Kongregacja ds. Edukacji Katolickiej zatwierdziła studia licencjackie z zakresu judaizmu i relacji chrześcijańsko-żydowskich w Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Jak powiedział Radiu Watykańskiemu koordynator tych studiów ks. Etienne Vetö, Watykan uznał tym samym, że poznanie judaizmu stanowi integralną część chrześcijańskiej wiary i teologii, a dialog z judaizmem jest jednym z aspektów życia chrześcijańskiego.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]