Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

05.10.2020
Czyta się kilka minut
28 września – 4 października
S

Sprostowanie

Nie można twierdzić, że „udzielenie Komunii na rękę stanowi niebezpieczeństwo profanacji, jeśli wierny z wiarą i szacunkiem prosi o tę formę Komunii. (...) Nikt nie powinien tego sposobu potępiać. Kto zaś to czyni, wprowadza nieład i podział w rodzinie Kościoła” – orzekła Komisja Episkopatu ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w reakcji na inicjatywę Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi „STOP Komunii świętej na rękę!”. W ramach akcji ukazały się m.in. billboardy.

Wyróżnienie

Franciszek powołał do Papieskiej Akademii Nauk Fabiolę Gianotti. Jako fizyk doświadczalny zaangażowany w badania cząstek elementarnych w CERN w Genewie w 2012 r. ogłosiła odkrycie bozonu Higgsa. Jest pierwszą kobietą na stanowisku dyrektora tego ośrodka i pierwszym dyrektorem wybranym na drugą 5-letnią kadencję. Gianotti, uczęszczając do liceum klasycznego, zainteresowała się fizyką po przeczytaniu biografii Marii Skłodowskiej-Curie.

Śledztwo

Z polecenia Watykanu toczy się dochodzenie w sprawie zarzutów o tuszowanie przestępstw seksualnych księży archidiecezji gdańskiej przez emerytowanego metropolitę abp. Sławoja Leszka Głódzia – poinformował portal Oko.press. Odbyły się już przesłuchania przynajmniej czterech świadków.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]