Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

14.09.2020
Czyta się kilka minut
7 – 13 września
P

Pomieszanie

„W naszej ocenie w stanowisku KEP dochodzi do pomieszania języków: teologicznego z psychologicznym i medycznym. Dochodzi pośrednio do zanegowania współczesnej wiedzy medycznej na temat ludzkiej seksualności oraz dorobku specjalistów zajmujących się ludzką płciowością i seksualnością” – czytamy w liście otwartym psychoterapeutów, psychologów i psychiatrów nt. stanowiska episkopatu w sprawie osób LGBT+. List dostępny jest na stronie petycjeonline.com.

Czytaj także: ks. Jacek Prusak SJ: Dlaczego argumenty naukowe dotyczące homoseksualizmu nie zmieniają myślenia biskupów i psychologów chrześcijańskich?

Dystans

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny (PFROŻiR) wyraziła „zdecydowany sprzeciw wobec wszelkich form agresji i przemocy w przestrzeni publicznej i ekonomicznej, niezależnie od tego, kto jest za nią odpowiedzialny”. W oświadczeniu zaznaczono m.in., że niepotrzebne i sztuczne jest łączenie tematyki LGBT z ochroną ludzkiego życia.

Sprawiedliwość

Na 133 lata więzienia skazał hiszpański sąd płk. Inocentego Orlanda Montano za wydanie rozkazu zamordowania jezuitów w 1989 r. w Salwadorze. Podczas ataku na jezuicki Uniwersytet Ameryki Środkowej bojówka wojskowego reżimu zamordowała osiem osób (6 jezuitów – w tym 5 Hiszpanów, kucharkę i jej 15-letnią córkę). USA zgodziły się na ekstradycję pułkownika.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]