Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

15.06.2020
Czyta się kilka minut
8 – 14 czerwca
K

Kobiety w Watykanie

Prorektor Uniwersytetu Katolickiego Najświętszego Serca w Mediolanie prof. Antonella Sciarrone Alibrandi została członkiem Rady Kierowniczej watykańskiego Urzędu Informacji Finansowej, a Raffaella Vincenti awansowała ze stanowiska sekretarza na stanowisko dyrektora biura Biblioteki Watykańskiej.

Podział w Kościele

S. Małgorzata Borkowska dla KAI: „Epidemia podkreśliła pewien podział w Kościele polskim, który już i tak był dawno, nazwijmy go: na rozsądnych i podskakujących. Ci pierwsi umieli przyjąć spokojnie kościelne i rządowe restrykcje (…). Ci drudzy rzucili się krytykować, co popadło”.

Wirus w Peru

Arcybiskup Limy Carlos Castillo odprawił mszę w katedrze, w której woluntariusze przypięli do ławek i kolumn wizerunki ok. 5000 ofiar koronawirusa w Peru. W homilii skrytykował system opieki społecznej, który pozostawił bez pomocy wielu potrzebujących. W peruwiańskiej części Amazonii Indianom pomagają m.in. polskie świeckie misjonarki, zbierając pieniądze na pomagam.pl pod hasłem „COVID-19 dusi dżunglę”. 10 tys. dolarów przekazał na ten cel papież Franciszek.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]