Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

01.06.2020
Czyta się kilka minut
26–31 czerwca
JEWISH MUSEUM HOHENEMS
N

NIEPEWNE REFORMY

Kościół katolicki w Australii analizuje możliwość wprowadzenia reform, które dawałyby świeckim większy wpływ na sprawy Kościoła i uczyniłyby kościelne finanse bardziej przejrzystymi. Propozycje są zawarte w 208-stronicowym poufnym raporcie, zleconym przez Australijską Konferencję Biskupów. „Jest mało prawdopodobne, aby do końca roku Konferencja Biskupów ujawniła, w jaki sposób zareaguje na swoje 86 zaleceń” – komentuje katolicki tygodnik „The Tablet”.

REALNY RABINAT

Bundestag jednogłośnie uchwalił ustawę przywracającą rabinat wojskowy w niemieckiej armii. Rabini służyli w niemieckim wojsku do czasów I wojny światowej. Ich powrót po około stu latach uważa się za historyczne wydarzenie. Rabinat zacznie działać od jesieni. Na zdjęciu rabin Aron Tänzer z synami, podczas I wojny światowej kapelan na froncie wschodnim.

PRZYSZŁY BŁOGOSŁAWIONY

Franciszek zatwierdził cud przypisywany wstawiennictwu założyciela Rycerzy Kolumba, amerykańskiego księdza Michaela McGivneya, który zmarł w wieku 38 lat w 1890 r. Otwiera to drogę do jego beatyfikacji. Rycerze Kolumba to jedna z największych organizacji katolickich, zrzeszająca obecnie ok. 2 mln członków. W Polsce działa 6 tys. rycerzy Kolumba w 119 parafiach. Organizacja kładzie nacisk na pielęgnowanie miłosierdzia, braterstwa i patriotyzmu.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]