Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

20.04.2020
Czyta się kilka minut
13 – 19 kwietnia
W Domu Pomocy Społecznej w Bochni / FOT. FUNDACJADOMINIKANEK.PL
Ż

Życie po pandemii

Franciszek powołał specjalną komisję ds. pandemii. „Musimy przygotować się na życie po koronawirusie” – wyjaśnił kard. Peter Turkson, który został jej przewodniczącym. Zadaniem komisji będzie wypracowanie sposobów niesienia pomocy, szczególnie na terenach dotkniętych ubóstwem i przemocą oraz przygotowanie się do życia w kolejnych kryzysach, jakie nastąpią po COVID-19. Dlatego do jej prac papież zaprosił m.in. wybitnych naukowców.

Apel do hierarchii

„Zapraszam wszystkich biskupów, kardynałów, księży do wyjścia na ulice i pomagania bezdomnym. Czasem też trzeba otworzyć im swoje domy, żeby mogli skorzystać z potrzeb sanitarnych” – zaapelował kard. Konrad Krajewski. Jałmużnik papieski zwrócił się do hierarchów z apelem o „wyjście zza biurek”, ponieważ w dobie pandemii nie wszyscy wolontariusze mogą pomagać – „wielu z nich ma w domach małe dzieci i osoby starsze”.

Siostry reagują

„W moim DPS nie ma już kto pracować. Pracownicy są na kwarantannie. Błagam siostry o pomoc!” – prosił w rozmowie telefonicznej z krakowskimi dominikankami starosta bocheński Adam Korta. W Domu Pomocy Społecznej w Bochni, na oddziale dla osób przewlekle psychicznie chorych tuż przed świętami zdiagnozowano kilkadziesiąt przypadków COVID-19. W odpowiedzi na apel do pracy w DPS zgłosiło się dziesięć zakonnic. Do sióstr dołączył ks. Piotr Dydo-Rożniecki, przebywający chwilowo w Polsce misjonarz z Kazachstanu.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]