Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

24.06.2019
Czyta się kilka minut
17 – 23 czerwca
W

Więźniów pocieszać

„Kiedy idziemy prosić Pana o przebaczenie, On zawsze nam przebacza, nie męczy się nigdy okazywaniem nam przebaczenia i podnoszeniem z prochu naszych grzechów” – napisał Franciszek do więźniów osadzonych na wyspie Gorgona, w rejonie Livorno we Włoszech. Papieski list przekazał kard. Ernest Simoni z Albanii, który w latach 1963-90 był skazany przez komunistów na przymusowe roboty.

Nieumiejętnych pouczać

„Zmuszanie kobiety do aborcji wbrew jej woli i woli jej bliskiej rodziny narusza jej prawa człowieka, nie wspominając o prawie jej nienarodzonego dziecka do życia w rodzinie, która zobowiązała się do opieki nad tym dzieckiem” – stwierdził biskup John Sherrington odpowiedzialny w episkopacie Anglii i Walii za kwestię obrony życia. Odniósł się w ten sposób do decyzji Sądu Opiekuńczego nakazującego dokonanie aborcji u kobiety z zaburzeniami rozwojowymi, będącej w 22. tygodniu ciąży. „Muszę działać w jej najlepszym interesie, a nie na podstawie poglądów społeczeństwa w tej sprawie” – tłumaczyła sędzia.

Grzesznych upominać

Ks. Remigiusz Recław na platformie internetowej „Mocni w Duchu” wezwał do podejmowania postu w intencji nawrócenia ks. Michała Misiaka, znanego łódzkiego ewangelizatora. Jednocześnie ujawnił, że kapłan ten przyjął chrzest w jednej ze wspólnot protestanckich, dlatego łódzka kuria ogłosiła ekskomunikę, którą ks. Misiak zaciągnął automatycznie na siebie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]