Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

01.04.2019
Czyta się kilka minut
26 marca – 1 kwietnia
W

WOŁANIE O UMIAR

„Rywalizacja polityczna dawno przekroczyła granice demokratycznych polemik i dotyka najgłębszych fundamentów naszej narodowej wspólnoty” – zauważają polscy biskupi w liście społecznym, który stara się uspokoić nastroje. Episkopat wzywa do refleksji nad językiem, apeluje do polityków i mediów o umiar. Dokument ma 33 tys. znaków ze spacjami.

TAJEMNICE KONKLAWE

Watykanista magazynu „America” Gerard O’Connell w książce, która ukaże się w kwietniu, ujawnia m.in. wyniki pierwszego głosowania konklawe z marca 2013 r.: Angelo Scola z Włoch – 30 głosów, Jorge Bergoglio z Argentyny – 26, Marc Ouellet z kurii rzymskiej – 22, Seán O’Malley z USA – 10, Odilo Scherer z Brazylii – 4.

BRAK UMIARU

W gdańskiej parafii Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła odbyła się w niedzielę akcja ewangelizacyjna polegająca na… paleniu książek. Na stosie przed kościołem spłonęły m.in. książki o Harrym Potterze i z serii „Zmierzch”, a także figurki słonia czy kota. W akcji uczestniczył koszaliński ewangelizator ks. Rafał Jarosiewicz – prezes Fundacji SMS z Nieba, która w mediach społecznościowych uzasadniała palenie książek cytatami z Biblii. „Bez Bożego Ducha trudno to pojąć” – wyjaśniał z kolei mediom wikary z parafii. Bożego Ducha jednak brakło: inaczej przypomniałby, że książki palili w 1933 r. naziści.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]