Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

04.03.2019
Czyta się kilka minut
25 lutego – 3 marca
A

Atrakcyjna i kłopotliwa

Teologia jest dla ludzi młodych atrakcyjna, ale kłopot stanowią scholastyczne źródła jej języka. Mówił o tym ks. Grzegorz Strzelczyk podczas 51. Tygodnia Eklezjologicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. „Żeby zainicjować studenta w język techniczny teologii (…), trzeba zainicjować go do innej kultury, w której człowiek nie żyje, i potem dopiero wyjaśnić mu teologię wewnątrz tych pojęć, które do tej innej kultury przynależą” – tłumaczył teolog.

Kara niedopuszczalna

„Ludzkość może przeciwstawić się przestępstwom, nie tylko odrzucając zło, ale także ofiarując oskarżonemu możliwość i czas do naprawienia poczynionej szkody, przemyślenie swojego postępowania oraz możliwość zmiany życia” – tak papież Franciszek uzasadniał konieczność zniesienia kary śmierci na świecie w przesłaniu wideo do uczestników światowego kongresu poświęconego temu tematowi.

Radość zakonnicy

Siostra Liza Ignatius, ginekolożka ze szpitala Najświętszej Maryi Panny w Sardhan w Indiach, cieszy się z Oscara dla krótkometrażowego dokumentu „Period. End of Sentence”. Film opowiada o problemach Hindusek pracujących w fabryce produktów higienicznych, których praca uważana jest za niegodną, ponieważ temat menstruacji jest w Indiach wciąż tabu. „Zwycięstwo filmu wesprze nasze działania na rzecz higieny kobiet” – uważa zakonnica. 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]