Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

26.03.2018
Czyta się kilka minut
19–23 marca
K

KATOLIK U PROSTYTUTKI

„Człowiek, który chodzi do prostytutki, jest przestępcą” – powiedział Franciszek podczas spotkania z młodzieżą w Rzymie. Odpowiadając na pytanie Nigeryjki, która była ofiarą handlu ludźmi, papież zwrócił uwagę, że we Włoszech 90 proc. klientów prostytutek stanowią ludzie ochrzczeni, i przepraszał kobiety potraktowane przez katolików jako niewolnice.

KAPŁAN INDIANIN

Wyświęcony 17 marca w Brazylii ks. Geraldo Trindade Montenegro (na zdjęciu) jest pierwszym członkiem ludu Baniwa, który został kapłanem. Lud Baniwa zamieszkuje diecezję São Gabriel da Cachoeira na granicy Brazylii z Kolumbią i Wenezuelą, która ma najwyższy w kraju odsetek ludności tubylczej, przekraczający 90 proc. mieszkańców.

DYMISJA PRAŁATA

Papież przyjął dymisję prefekta Sekretariatu ds. Komunikacji, ks. prał. Daria Edoarda Viganò. Włoski duchowny odpowiedzialny jest za opublikowanie zdjęcia listu Benedykta XVI z wymazanym fragmentem. Papież senior chwalił w liście wydanie 11-tomowego komentarza do teologii Franciszka, a w ukrytym fragmencie krytykował jednego z autorów.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]