Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Konrad Krajewski odebrał insygnia kardynalskie

Konrad Krajewski odebrał insygnia kardynalskie

02.07.2018
Czyta się kilka minut
Jałmużnik papieski Konrad Krajewski wraz z trzynastoma nowo mianowanymi kardynałami podczas konsystorza 28 czerwca odebrał z rąk papieża bullę nominacyjną i insygnia kardynalskie (pierścień, piuskę i biret w kolorze purpurowym).
MAT. PRASOWE EPISKOPATU POLSKI
Z

Z tej okazji wydał on w Watykanie przyjęcie dla ok. 300 ubogich i bezdomnych. „Nie przyjechałem do ciebie, przyjechałem do biednych, bo to jest czysta Ewangelia” – powiedział papież nowemu kardynałowi, gdy niespodziewanie pojawił się w watykańskiej stołówce (na zdjęciu). W uroczystość św. Piotra i Pawła 29 czerwca nowi kardynałowie oraz mianowani w ostatnim roku arcybiskupi – w tym abp Grzegorz Ryś – uczestniczyli w mszy, podczas której papież poświęcił arcybiskupie paliusze. ©(P)

Czytaj także:

Abp Grzegorz Ryś o swoim paliuszu, kardynale Krajewskim i rozmowie z papieżem

Szymon Hołownia: Kardynał ewangelicznie niebezpieczny

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]