Reklama

Koniec z plemienną moralnością

Koniec z plemienną moralnością

13.02.2012
Czyta się kilka minut
John L. Allen, watykanista: Jeszcze 10 lat temu mogliśmy mówić o braku spójnej polityki Kościoła wobec problemu pedofilii. Dziś problemem jest brak woli i determinacji, by odpowiednią politykę wcielać w życie.
rys. Mieczysław Wasilewski
M

MICHAŁ BARDEL: Rzymskie sympozjum jeszcze nie dobiegło końca, a już świat obiegła informacja, że Kościół będzie wydawał podejrzanych o nadużycia seksualne duchownych świeckim instytucjom sprawiedliwości. Czy możemy mówić o przełomie w praktyce Kościoła?
JOHN L. ALLEN JR: Możemy mówić o wyraźnym zwrocie w polityce Watykanu, trzeba będzie jednak wciąż uważnie przyglądać się, w jakim stopniu przełoży się on na praktykę w różnych częściach świata. Gorzkie doświadczenia ostatnich lat uczą nas niestety, że najsurowsze nawet strategie i przepisy na nic się zdają, jeśli ten czy tamten biskup nie ma ochoty ich stosować.
Czy Kongregacja Nauki Wiary naprawia dzisiaj własne błędy? Niedługo minie dziesiąta rocznica podpisania przez jej ówczesnego prefekta, Josepha Ratzingera, listu „De delictis gravionibus”, w którym uznaje się informacje o najcięższych...

14981

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]