Reklama

Koniec misji

Koniec misji

10.12.2018
Czyta się kilka minut
107 tys. migrantów i uchodźców dotarło do Europy przez Morze Śródziemne od początku roku.
T

To o jedną trzecią mniej niż w 2017 r. Proporcjonalnie podobnie spadła statystyka śmierci – według ONZ, zginęło lub zaginęło 2160 osób. Szef MSW Włoch Matteo Salvini uważa, że to efekt zakazu działalności prywatnych statków ratowniczych (wody patrolują wciąż okręty marynarki wojennej oraz uczestniczące w misji UE). Zdaniem Lekarzy bez Granic – których właśnie zmuszono do zakończenia misji statku „Aquarius” – wraz ze zmianą sytuacji w północnej Afryce statystyki ponownie pójdą w górę, a polityka unijna sprawiła tylko, że w 2018 r. ponad 14 tys. ludzi zmuszono, wbrew prawu, do zawrócenia do Libii, gdzie są zagrożeni. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]