Reklama

Konie wolą uległych

Konie wolą uległych

26.03.2018
Czyta się kilka minut
Donosi Amy Victoria Smith ze współpracowniczkami na łamach „Animal Cognition”.
ISTOCK / GETTY IMAGES
W

W eksperymencie badaczki z uniwersytetów Sussex i Portsmouth sprawdzały, do której z nieznanych wcześniej dwóch osób – przyjmującej postawę dominującą (uniesiona klatka piersiowa, nogi i ramiona wyprostowane) czy uległą (pozycja zgarbiona, nogi ugięte, ręce przy ciele) – spontanicznie podchodzić będą konie. Badania nie wyjaśniły jednak, z czego dokładnie wynika preferencja zwierząt wobec osób przyjmujących postawę uległą. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]