Reklama

Koncert dla kardynała

Koncert dla kardynała

15.05.2017
Czyta się kilka minut
Krakowianie 14 maja uczcili 150. rocznicę urodzin kard. Adama Stefana Sapiehy.
Fot. Grażyna Makara
L

Licznie uczestniczyli w zorganizowanym z tej okazji koncercie Capelli Cracoviensis pod kierownictwem Jana Tomasza Adamusa w krakowskim kościele franciszkanów (w repertuarze znalazły się utwory Mozarta i Orlanda di Lasso). Pomysłodawcą i organizatorem był „Tygodnik Powszechny”, a współorganizatorami prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i klasztor franciszkanów. Abp Marek Jędraszewski objął koncert honorowym patronatem. Przed koncertem pod pomnikiem kard. Sapiehy kwiaty złożyli przedstawiciele naszej redakcji oraz magistratu. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]