Reklama

Kobieta wierna

Kobieta wierna

02.10.2006
Czyta się kilka minut
Siostra Leonella Sgorbati
C

Chwilami zachowywała się tak, jakby przeczuwała, że gdzieś w Somalii jest przeznaczona dla niej kula. Ale nie opuściła ludzi, za których odpowiadała: pacjentów ze szpitala dziecięcego w Mogadiszu i uczniów szkoły pielęgniarskiej, którą założyła. Siostra Leonella Sgorbati, Włoszka ze Zgromadzenia Misjonarek Maryi Pocieszycielki, "była z natury pogodna i starała się iść przez życie z humorem, nawet jeśli często nie było to łatwe". Tak o Leonelli mówi dziś w rozmowie z reporterem "FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG" (numer z 22 września) s. Josephine, przełożona zgromadzenia na obszar Afryki Wschodniej, zaprzyjaźniona z zabitą od 30 lat.

S. Leonellę zabili - wszystko na to wskazuje - muzułmanie mszczący się za papieską krytykę przemocy w islamie. Wiadomo, że dzień przed morderstwem jeden z muzułmańskich kaznodziejów w Mogadiszu powiedział, iż jeśli ktoś krytykuje...

3384

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]