Reklama

Kciuk i pas lędźwiowy

Kciuk i pas lędźwiowy

07.01.2013
Czyta się kilka minut
Do starości trzeba się przygotowywać. To nie przychodzi z godziny na godzinę czy z miesiąca na miesiąc, jest to proces rozciągający się na lata.
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Myśli Pan czasem: mam swoje lata, nie chce mi się, nie muszę tego już robić?

JAN PESZEK: Nigdy.

Naprawdę?

No, może czasami, ale to się wiąże ze słabnącą odpornością na ludzi, z którymi tracę czas, którzy nic ciekawego z sobą nie niosą, nie utrzymują dyscypliny, a do pracy przychodzą nieprzygotowani. Najbardziej prestiżowemu reżyserowi, przed którym drżą zespoły, jeśli nie miał racji, potrafiłem to powiedzieć.

Zdarza się, że w trakcie zajęć ze studentami przygniata mnie niemożność wyartykułowania im pewnych zasadniczych rzeczy związanych z warsztatem aktora. Dzieje się tak dlatego, że rodzime uczelnie artystyczne nie są prowadzone w systemie laboratoryjnym. Jeśli młodej osobie nie poświęci się czasu na spotkanie indywidualne, pozostanie ona zdezorientowana. Pomyśli: „stary, łysy...

15777

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]