Reklama

„Kartki” Marii Stangret

„Kartki” Marii Stangret

15.06.2003
Czyta się kilka minut
K

Kartki z zeszytu do malowania” - wystawę Marii Stangret-Kantor pod tym tytułem otwarto w Galerii Muzalewska (Poznań, ul.Głogowska 29/3). Pokazano malarstwo zarówno z okresu wczesnego (z lat 60.) sprowadzone do gestu manualnego i przynależne do informelu oraz prace najnowsze (z lat 2001-2003).

„W malowaniu Marii Stangret-Kantor - pisze Jaromir Jedliński w katalogu wystawy - w jej malarstwie jest i doświadczenie, i niewinność, żeby nie powiedzieć - naiwność nieraz. Widzimy w nim i trud, i lekkość, radość z osiągania po raz kolejny tego, czego się chciało we własnym obrazie dopatrzeć. (...) Każde jej kolejne skończone dzieło jest powodem do tworzenia następnego; jest jakby odwróceniem Karty w Zeszycie, w Księdze Malarstwa. W Księdze Marii Stangret-Kantor zapisana jest bojaźń, troska o to, co kruche i śmiertelne oraz zdziwienie”.

879

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]