Reklama

K2 zdobyta

K2 zdobyta

18.01.2021
Czyta się kilka minut
16 stycznia 2021 roku o godzinie siedemnastej, kilkanaście minut przed zachodem słońca, na wysokości 8611 m domknęła się historia zimowego zdobywania gór najwyższych.
SEVEN SUMMIT TREKS / AFP / EAST NEWS
D

Dziesięcioosobowa grupa Nepalczyków – Nirmal Purja, Mingma Gyalje, Mingma David, Gelje, Mingma Tenzi, Peem Chhiri, Dawa Temba, Kili Pemba, Dawa Tenjing, Sona (na zdj. na szczycie) – weszła na K2, ostatni z niezdobytych dotąd zimą ośmiotysięczników. O udanym ataku szczytowym Szerpów pisze Bartek Dobroch. Czytaj: powszech.net/k2 ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]