Reklama

Już czas

Już czas

14.08.2005
Czyta się kilka minut
Jubileusz 25-lecia Solidarności za progiem, a komunikaty coraz bardziej niepokojące. Już mamy zapowiedź bojkotu uroczystości przez kilku znanych i zasłużonych działaczy wraz z zapowiedzią zorganizowania równolegle obchodów konkurencyjnych.
P

Przybywa niezadowolonych, pominiętych jak dotąd w zaproszeniach, a także krytyków planowanego święta. Krążą pomówienia, stare i nowe. A media wszystko od razu nagłaśniają i upowszechniają. Nadto opozycja parlamentarna zgłosiła stanowczy protest w sprawie przewodniczenia jubileuszowej sesji parlamentu przez obu marszałków, żądając zastąpienia ich ludźmi “Solidarności", co napotyka na opór zainteresowanych. Jest chyba najwyższa pora zadać głośno pytanie, kto - natychmiast! - zapanuje nad sytuacją, tak aby nadchodzące święto nie zostało po prostu zmarnowane przez naszą własną małość, nieudolność i głupotę.

661

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]