Reklama

Język obcy

Język obcy

– Ursynów City
07.09.2020
Czyta się kilka minut

„Zrobiliśmy wszystko, żeby za pomocą języka oddzielić ludzi od przyrody” – mówi w wywiadzie Adama Robińskiego przyrodnik Jacek Karczewski. I dalej: „Najpierw mówiliśmy o niej gwarą łowiecką. Potem nałożyliśmy na nią język naukowy. Wreszcie weszła do tego miszmaszu nowomowa (...) i wszędobylski angielski. Bardzo lubię angielski, ale skręca mnie, gdy słyszę, jak ktoś mówi o osobnikach juwenilnych lub ancestorach”.

Mnie to też irytuje, ale niestety walka jest już przegrana. Nawet wieżowce mają w większości angielskie nazwy! W Piasecznie apartamentowiec nazywa się Sand City Tower! Nasze dzisiejsze społeczeństwo ma najwyraźniej kompleksy. Hity i „bycie na topie” jest priorytetem.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]