Reklama

Jeż

Jeż

12.12.2016
Czyta się kilka minut
Realizacja projektu rozpoczęła się od wyboru podwórka na wrocławskim osiedlu Przedmieście Oławskie oraz rozmów z mieszkańcami, którzy opowiadali autorce instalacji o swoim życiu codziennym, kłopotach i nadziejach.
Fot. Alicja Kielan / ESK WROCŁAW
D

Dzięki konsultacjom Rutkowska poznała mieszkańców, których zaprosiła do realizacji projektu. Tak powstał pomysł gigantycznego jeża – dmuchanej maskotki, która stała się pretekstem do wspólnej zabawy. Jeż został wykonany z kilkunastu mniejszych elementów, wspólnie połączonych przez mieszkańców. Maskotka zrobiona jest z wytrzymałego materiału, dzięki czemu można bez obaw po niej skakać, przytulać się czy leżakować na niej – po to właśnie powstał ośmiometrowy wrocławski Jeż. Pracom towarzyszyły projekcje filmów animowanych o jeżach, warsztaty rysunku i tatuaży (oczywiście z motywem jeża), a wszystko to przy kawie, herbacie, ciastkach i jabłkach, które, jak wiadomo, jeże noszą na swoich kolcach. ©

IZA RUTKOWSKA jest aktywistką miejską i performerką. Jej działania z pogranicza designu, architektury i performance’u skupiają się na nadawaniu nowych form i kształtów przestrzeni publicznej, angażują społeczności lokalne i często zyskują międzynarodowy rozgłos.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]