Reklama

Ładowanie...

Jak powstaje minister

17.03.2014
Czyta się kilka minut
Lipiec 2012. Media ujawniają tzw. taśmy PSL: rozmowę byłego prezesa Agencji Rynku Rolnego i prezesa kółek rolniczych.
T

Ten pierwszy sugeruje nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa; mieli się go dopuszczać ludzie związani z ministrem Markiem Sawickim. „Sprawa, która zbulwersowała Polaków, związana z tym głośnym już nagraniem, pokazuje ewidentną potrzebę dużo bardziej energicznych działań, nie tylko nadzorujących i kontrolnych w obrębie agencji rolnych” – mówi, przyjmując dymisję Sawickiego, premier. Ministrem zostaje Stanisław Kalemba.
Marzec 2014: Kalemba podaje się do dymisji. Powodem są przypadki wirusa afrykańskiego pomoru świń: powodują niższe ceny skupu i protesty rolników. Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska mówi, że minister „rzeczywiście nie potrafi sobie poradzić z rozwiązaniem sytuacji kryzysowej”. Na miejsce Kalemby zostaje powołany... Sawicki. Premier mówi, że „akurat jeśli chodzi o umiejętność podejmowania szybkich i twardych decyzji”, jest właściwym kandydatem.
Konia z...

2028

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]