Reklama

Ładowanie...

JAGIELSKI STORY #17 | Generał ważniejszy od premiera. Jak armia wybiera władzę w Pakistanie?

JAGIELSKI STORY #17 | Generał ważniejszy od premiera. Jak armia wybiera władzę w Pakistanie?

30.11.2022
Czyta się kilka minut
Szósta armia świata, dysponująca bronią jądrową i zatrudniająca pół miliona żołnierzy, to także główna siła polityczna w Pakistanie. Teraz, gdy legendarny krykiecista Imran Khan wraca po nieudanym zamachu na swoje życie i zapowiada walkę o odzyskanie stanowiska premiera, głos wojskowych będzie decydujący. A może generałowie spełnią swoje zapowiedzi i przestaną rządzić z tylnego siedzenia? Na podkast zapraszają: Wojciech Jagielski i Krzysztof Story
fot. Grażyna Makara

Posłuchaj

W

W tym odcinku:

  • Czy pakistańscy generałowie spełnią swoje obietnice i dobrowolnie zrezygnują z wpływu na politykę? 
  • W jakim stanie Pakistan przetrwał pandemię i katastrofalne powodzie latem 2022 r.?
  • Czy Imran Khan, legendarny kapitan narodowej reprezentacji w krykiecie, ponownie zostanie premierem?
  • Jak żyje się w kraju, w którym najważniejszą instytucją jest służba wywiadu wojskowego?

ŚWIAT W SKRÓCIE | Wydarzenia na świecie, które warto obserwować 30 listopada 2022 r.:

  • ROZEJMY W AFRYCE | Etiopia i Kongo zasłużyły na chwilę spokoju
  • PROTESTY W CHINACH | Chińczycy mają dość pandemicznych restrykcji

Nowe odcinki podkastu realizujemy dzięki Waszemu wsparciu. Dołącz do zbiórki na Patronite>>>

JAGIELSKI STORY | W tym cyklu podkastów przyglądamy się światu z bliska. Co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się tu z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych.

Na podkast zapraszają: Wojciech Jagielski i Krzysztof Story.

 

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter