Reklama

Ładowanie...

JAGIELSKI STORY #14 | Azerbejdżan atakuje Armenię. Co dzieje się na Kaukazie, gdy Rosja zajmuje się Ukrainą?

JAGIELSKI STORY #14 | Azerbejdżan atakuje Armenię. Co dzieje się na Kaukazie, gdy Rosja zajmuje się Ukrainą?

14.09.2022
Czyta się kilka minut
Na Kaukazie chwilowo nie ma kota, myszy harcują. W nocy 13 września armia Azerbejdżanu zaczęła ostrzał terytorium Armenii. Obie strony informują o ponad 100 ofiarach. To kolejny rozdział odwiecznego konfliktu między tymi państwami - tym razem Armenia nie może liczyć na pomoc Rosji zajętej własnymi problemami na froncie ukraińskim. O co chodzi w wojnie o Górski Karabach? Jaką rolę odgrywa w tym konflikcie Turcja? Co dzieje się w byłych republikach pod nieobecność największego żandarma regionu? Na podkast zapraszają: Wojciech Jagielski i Krzysztof Story
fot. Grażyna Makara

Posłuchaj

A

ARMENIA I AZERBEJDŻAN. W tym odcinku:

  • Azerbejdżan atakuje Armenię w szczególnym momencie. Co chce uzyskać?
  • Jakie znaczenie dla Ormian ma Górski Karabach?
  • Dlaczego Unia Europejska milcząco pozwala na coraz bardziej agresywne zachowanie Azerbejdżanu?
  • Czy w górach Zangezur kiedykolwiek będzie można spokojnie wędrować?

ŚWIAT W SKRÓCIE | Wydarzenia na świecie, które warto obserwować:

  • KRYZYS KLIMATYCZNY | Aktywiści pozywają Rosję, świat szykuje się do szczytu COP w Egipcie
  • JAK ROSJANIN Z CHIŃCZYKIEM | Putin spotyka się z Xi Jinpingiem

JAGIELSKI STORY | W tym cyklu podkastów przyglądamy się światu z bliska. Co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się tu z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych.

Na podkast zapraszają: Wojciech Jagielski i Krzysztof Story.

 

 

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter