Reklama

Igrzyska w smogu?

Igrzyska w smogu?

11.11.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 45/13
B

Bardzo się cieszę, że mogłem przeczytać w „TP” wywiad z Jakubem Jędrakiem z Krakowskiego Alarmu Smogowego. Problem jakości powietrza w regionie, oprócz niszczącego wpływu na zdrowie mieszkańców, czemu poświęcony był wywiad, zawiera również ważny wątek ekonomiczny. Turystyka jest jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju Krakowa i Małopolski. Trzeba zadać pytanie: na jakich turystów liczą miejscowości podhalańskich dolin zatrutych w zimie smogiem i smrodem palonego plastiku? Jak można poważnie proponować organizację zimowych igrzysk olimpijskich w najbardziej zatrutym zimą mieście Europy? Jak stawiać na rozwój Krakowa jako centrum kultury, finansować wydarzenia typu „Opera Rara” – w mieście, w którym śpiewacy po kilku godzinach pobytu dostają chronicznej chrypy? Tych pytań nie da się już przemilczeć, o tym pisze się nawet na internetowych forach.
Musimy umieć wypracowywać...

2309

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]