Reklama

Igrzyska w smogu?

11.11.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 45/13
B

Bardzo się cieszę, że mogłem przeczytać w „TP” wywiad z Jakubem Jędrakiem z Krakowskiego Alarmu Smogowego. Problem jakości powietrza w regionie, oprócz niszczącego wpływu na zdrowie mieszkańców, czemu poświęcony był wywiad, zawiera również ważny wątek ekonomiczny. Turystyka jest jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju Krakowa i Małopolski. Trzeba zadać pytanie: na jakich turystów liczą miejscowości podhalańskich dolin zatrutych w zimie smogiem i smrodem palonego plastiku? Jak można poważnie proponować organizację zimowych igrzysk olimpijskich w najbardziej zatrutym zimą mieście Europy? Jak stawiać na rozwój Krakowa jako centrum kultury, finansować wydarzenia typu „Opera Rara” – w mieście, w którym śpiewacy po kilku godzinach pobytu dostają chronicznej chrypy? Tych pytań nie da się już przemilczeć, o tym pisze się nawet na internetowych forach.
Musimy umieć wypracowywać...

2309

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]