Reklama

Igrzyska w smogu?

Igrzyska w smogu?

11.11.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 45/13
B

Bardzo się cieszę, że mogłem przeczytać w „TP” wywiad z Jakubem Jędrakiem z Krakowskiego Alarmu Smogowego. Problem jakości powietrza w regionie, oprócz niszczącego wpływu na zdrowie mieszkańców, czemu poświęcony był wywiad, zawiera również ważny wątek ekonomiczny. Turystyka jest jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju Krakowa i Małopolski. Trzeba zadać pytanie: na jakich turystów liczą miejscowości podhalańskich dolin zatrutych w zimie smogiem i smrodem palonego plastiku? Jak można poważnie proponować organizację zimowych igrzysk olimpijskich w najbardziej zatrutym zimą mieście Europy? Jak stawiać na rozwój Krakowa jako centrum kultury, finansować wydarzenia typu „Opera Rara” – w mieście, w którym śpiewacy po kilku godzinach pobytu dostają chronicznej chrypy? Tych pytań nie da się już przemilczeć, o tym pisze się nawet na internetowych forach.
Musimy umieć wypracowywać...

2309

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]