Reklama

Ładowanie...

Humanistyka jest osią uniwersytetów

17.02.2014
Czyta się kilka minut
Nauki humanistyczne są nie do przecenienia, jeżeli chodzi o naszą tożsamość i człowieczeństwo.
C

Chyba zbyt rzadko zadajemy sobie pytanie o sens naszego życia i o to, co jest w nim naprawdę ważne.
A humanistyka pozwala na formułowanie odpowiedzi na te podstawowe pytania. Badania humanistyczne mają też silne aspekty praktyczne. Umożliwiają zrozumienie skomplikowanych procesów zachodzących w Polsce i na świecie, co może być przydatne naszej gospodarce i dyplomacji. Ułatwiają zrozumienie i współżycie z ludźmi, także z innych kultur, a przede wszystkim czynią nas samych mądrzejszymi i pozwalają widzieć nasz kraj z szerszej perspektywy.
Nikt nas nie zwolni z badania naszej własnej kultury, języka, literatury czy historii oraz propagowania ich w świecie.
Ale to również wspaniałe, że są wśród nas ludzie znający nieprzydatne, wydawałoby się, języki, zgłębiający odległe, a nawet wymarłe kultury, próbujący zrozumieć sens powstałych setki czy tysiące lat temu tekstów czy...

1503

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]