Reklama

Grand Press „Tygodnika Powszechnego”!

Grand Press „Tygodnika Powszechnego”!

16.12.2013
Czyta się kilka minut
Do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody dziennikarskiej – Grand Press – nominowano w tym roku aż sześć materiałów, które ukazały się na naszych łamach.
J

Jeden z nich – cykl „Gdzie my jesteśmy?” O. LUDWIKA WIŚNIEWSKIEGO – otrzymał nagrodę w kategorii Publicystyka.

Piotr Mucharski, odbierając nagrodę w imieniu Autora, odczytał przesłane przez niego słowa podziękowań. „Dziennikarz nie jest nigdy tylko informatorem, ale zawsze jest także »formatorem«. Dziennikarz wtedy wypełnia swoje wzniosłe powołanie, kiedy mówiąc o najtrudniejszych sprawach – uczy czytelników służby prawdzie i służby człowiekowi” – napisał o. Ludwik Wiśniewski. – „Kilka tygodni temu pożegnaliśmy premiera Tadeusza Mazowieckiego. Był on politykiem i dziennikarzem. Znałem go dość dobrze i mam nadzieję, że wiernie odczytuję jego życiowe przesłanie. Otóż Mazowiecki dał nam lekcję, że polityka – w dalszej perspektywie – tylko wtedy jest skuteczna, kiedy jest moralna. A dziennikarstwo i wszelka twórczość pisarska tylko wtedy jest sensowna, kiedy służy...

1857

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]