Reklama

Franciszek i Greta Thunberg

Franciszek i Greta Thunberg

19.04.2019
Czyta się kilka minut
VATICAN NEWS / AFP / EAST NEWS
F

Franciszek pozdrawia Gretę Thunberg, szwedzką uczennicę, inicjatorkę młodzieżowych protestów przeciwko ociepleniu klimatu. Nastolatka, witając się z papieżem po środowej audiencji generalnej, podziękowała mu za „mówienie prawdy o zagrożeniach klimatu”, a Franciszek zachęcił ją do dalszej walki o środowisko.

Zapoczątkowany w 2018 r. przez Thunberg „szkolny strajk klimatyczny” kontynuują uczniowie i studenci w ponad 40 krajach. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]