Reklama

Festiwal wina

Festiwal wina

02.06.2014
Czyta się kilka minut
Po raz dwudziesty w maju odbył się jeden z największych i na pewno jeden z kilku najważniejszych konkursów-festiwali wina na świecie: Le Concours Mondial de Bruxelles.
Fot. MATERIAŁY PRASOWE
O

O jego prestiżu nie decyduje jednak imponująca skala, lecz wiarygodność przyznawanych w Brukseli nagród. 8060 win od 41 producentów z całego świata oceniało 310 degustatorów z 40 krajów. Listę wyróżnionych można znaleźć na stronie www.concoursmondial.com. Polskich win na niej nie ma, lecz czeka nas inna pociecha. Matematyczne algorytmy (bada się wszystkie oceny jurorów i zestawia z ostateczną oceną) wskazały, że tytuł Benchmarks Tester, czyli – najbardziej wiarygodnego degustatora konkursu, przypadł Markowi Bieńczykowi. Nasz znakomity współpracownik, laureat Nagrody Nike za „Książkę twarzy”, autor „Kronik wina”, potwierdził niekwestionowaną przecież opinię – jest arbitrem smaku. Gratulujemy!

747

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]