Reklama

"Europa" w Katowicach

"Europa" w Katowicach

28.05.2012
Czyta się kilka minut
W środę 23 maja odbyła się w Katowicach dziewiąta debata z cyklu „Myślenie na żywo” pt. „Europa – niedokończony projekt”.
9. debata "Myślenie na żywo" w Katowicach
W

W środę 23 maja odbyła się w Katowicach dziewiąta debata z cyklu „Myślenie na żywo” pt. „Europa – niedokończony projekt”. W dyskusji, którą poprowadził Grzegorz Jankowicz, wzięli udział Cezary Michalski, Bartłomiej Sienkiewicz oraz prof. Tadeusz Sławek. Czy Europa jako pewien pomysł na funkcjonowanie państw narodowych w jednoczącej je unii jest wciąż jeszcze projektem (politycznie) żywym, czy też od dawna nieaktualnym, podtrzymywanym sztucznie przez interesy korporacji i koncernów, które wykorzystują Unię Europejską jako narzędzie umożliwiające swobodną cyrkulację kapitału? Jak wygląda sytuacja Polski na arenie europejskiej? Jaką politykę chcieliśmy uprawiać, jaką uprawiamy i jaką możemy uprawiać w przyszłości jako państwo członkowskie UE? To zaledwie część zagadnień poruszanych podczas debaty.

A już 13 czerwca zapraszamy na dziesiątą – ostatnią w tym sezonie –...

1129

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]