Reklama

Ładowanie...

Etiopia: niespodziewany pokój po dwóch latach wojny [JAGIELSKI STORY #27]

Etiopia: niespodziewany pokój po dwóch latach wojny [JAGIELSKI STORY #27]

10.05.2023
Czyta się kilka minut
W Etiopii po dwóch latach krwawej, okrutnej wojny w Tigraju został w listopadzie 2022 r. zawarty zaskakujący pokój. Na ile będzie trwały w kraju podzielonym między skonfliktowane grupy etniczne, z których każda ma własne partyzantki, broń i tysiące powodów, by mścić się na sąsiadach? Czy Etiopia zostanie wciągnięta w wojnę sudańskiego sąsiada? Czy upora się z plagą kradzieży pomocy humanitarnej? A może premier Abiy Ahmed, laureat pokojowej nagrody Nobla, po latach zbrodni wojennych naprawdę zapewni Etiopii stabilność? Na podkast zapraszają: Wojciech Jagielski i Krzysztof Story.
fot. Grażyna Makara

Posłuchaj

N

Nowe odcinki podkastu realizujemy dzięki Waszemu wsparciu. Dołącz do zbiórki na Patronite>>>


Konwój z pomocą humanitarną ze Światowego Programu Żywnościowego w drodze do Tigraju. Erebti, Etiopia, 9 czerwca 2022 r. / fot. EDUARDO SOTERAS/AFP/East News

JAGIELSKI STORY | W tym cyklu podkastów przyglądamy się światu z bliska. Co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się tu z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych.

Na podkast zapraszają: Wojciech Jagielski i Krzysztof Story.

 

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter