Reklama

Dziś prawdziwych andrusów już nie ma

Dziś prawdziwych andrusów już nie ma

02.05.2015
Czyta się kilka minut
Kazimierz Oćwieja, śpiewak i wideobloger: Kiedy opublikowaliśmy pierwszy odcinek „Barda krakowskiego” w internecie, oglądalność rosła z godziny na godzinę. Widać młodzi za takimi opowieściami tęsknią.
Kazimierz Oćwieja, Kraków, 29 kwietnia 2015 r. Fot. Katarzyna Włoch dla „TP”
B

BŁAŻEJ STRZELCZYK: Jak Pan trafił na YouTube?

KAZIMIERZ OĆWIEJA: Mój sąsiad Łukasz Konatowicz z Krzysztofem Gonicarzem [popularnym wideoblogerem z Krakowa – red.] chodzili za mną z pół roku i mówili, że szukają takiego faceta jak ja.

Jakiego?

Starego krakusa, który opowie im przed kamerą o starym Krakowie.

Ile ma Pan lat?

76. Chociaż stary się nie czuję. Stary to może być koń albo pies.

Czemu nie zgodził się Pan od razu?

Bo, młody człowieku, mam do internetu dwie lewe ręce. Owszem, telefon mam, odebrać mogę, ale żeby coś napisać na nim, to nie mam do tego głowy. No a oni mi mówią tu coś o Facebooku, YouTube, kciukach w górę, oglądalności itd. Jak opowiedziałem o tym pomyśle swoim kolegom, zaczęli mi tłumaczyć, że internet to nie jest dobre miejsce....

7994

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]