Reklama

Dyskusja nad przepaścią

Dyskusja nad przepaścią

02.12.2008
Czyta się kilka minut
Przeciwnicy in vitro zapominają, że dzieci przychodzące na świat "z probówki" są najbardziej wyczekane, wymarzone i kochane od pierwszych chwil istnienia.
Z

Z uwagą przeczytałam artykuły dotyczące problemu in vitro, opublikowane w "TP" nr 45/08. Pozwalam sobie na zabranie głosu jako kobieta, która walczyła o to, by zostać matką.

Jednym z argumentów najczęściej podnoszonych przez przeciwników metody zapłodnienia pozaustrojowego jest aspekt duchowy całego procesu. Powołują się na opublikowaną przez Kongregację Nauki Wiary "Instrukcję o szacunku dla rodzącego się życia ludzkiego i o godności jego przekazywania", zwaną również "Donum vitae" (dar życia). Dokument ten zawiera stwierdzenie, że nowe życie winno być owocem aktu miłości małżonków-rodziców, a nie wynikiem skomplikowanych technik laboratoryjnych. Odwołuje się również do pojęcia godności człowieka i godności przekazywania ludzkiego życia.

Można by zatem sądzić, że zdaniem Kościoła "akt miłości małżonków" sprowadza się do sypialni, natomiast...

5719

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]