Reklama

Dwa cierpienia

Dwa cierpienia

14.12.2010
Czyta się kilka minut
On niósł nasze choroby, dźwigał nasze cierpienie (Iz 53, 4) Błogosławieni, którzy płaczą, albowiem oni będą pocieszeni (Mt 5, 4) Wyjmij najpierw belkę ze swojego oka, a będziesz widział wyraźnie, by wyjąć źdźbło z oka swego brata (Mt 7, 5)
K

Królestwo niebios podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś zasiał na swoim polu. Jest ono mniejsze niż inne ziarna, lecz kiedy urośnie, jest większe od innych roślin i staje się drzewem (Mt 13, 31-32)

Zapytany przez faryzeuszy, kiedy przyjdzie Królestwo Boga, odpowiedział: »Królestwo Boga nie przyjdzie przez wypatrywanie. Nie powiedzą: Oto jest tutaj; lub: Oto jest tam - ponieważ Królestwo Boga jest w waszych rękach« (Łk 17, 20-21)

Teraz moja dusza zadrżała. I co mam powiedzieć? »Ojcze wybaw mnie od tej godziny«? Lecz ja właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę (J 12, 27)

Żyję już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus (Ga 2, 20)

Nieście nawzajem swoje brzemiona (Ga 6, 2)

Cieszcie się z radosnymi, z płaczącymi płaczcie (Rz 12, 15)

Czujna uważność, zapalona lampa: oto nadchodzi...

6624

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]