Reklama

Droga do Koszyc

Droga do Koszyc

18.06.2013
Czyta się kilka minut
Choć brak bezpośrednich połączeń, z Polski do Koszyc dostaniemy się stosunkowo łatwo.
N

Niecałe 100 km dzieli Europejską Stolicę Kultury 2013 od Muszyny i Krynicy, a dojazd – przez dawne przejście graniczne w Leluchowie – ułatwia po słowackiej stronie wygodna szosa.
W drodze z Polski Południowej do Koszyc granicę możemy przekroczyć samochodem m.in. w Łysej Polanie, Niedzicy, Piwnicznej i Barwinku.
Koszyce są bliżej, niż się wydaje. Na jednodniową wycieczkę do miasta można się wybrać z większości górskich kurortów południowej Polski. Na przykład z Zakopanego: ze stolicy Tatr w lecie codziennie kursują bezpośrednie autobusy do Popradu. Stąd do Koszyc potrwa ponad godzinę, oglądając po drodze krajobrazy Spiszu i Słowackiego Raju oraz urokliwych, położonych z dala od uczęszczanych dróg Rudaw Spiskich.
Wycieczka do Europejskiej Stolicy Kultury może się rozpocząć nawet... w Bieszczadach. Pociągiem z Sanoka i Łupkowa dostaniemy się tam m.in. przez Medzilaborce (gdzie warto odwiedzić muzeum Andy’ego Warhola).
Połączenia do Koszyc ma również większość miast Słowacji i Czech. Szybkie i wygodne pociągi kursują także z Budapesztu (przez Miszkolc). Miasto jest położone na skrzyżowaniu ważnych dróg europejskich, m.in. trasy łączącej Polskę z Węgrami. Koszyce posiadają również międzynarodowe lotnisko.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]