Reklama

Ładowanie...

Droga do Koszyc

Droga do Koszyc

18.06.2013
Czyta się kilka minut
Choć brak bezpośrednich połączeń, z Polski do Koszyc dostaniemy się stosunkowo łatwo.
N

Niecałe 100 km dzieli Europejską Stolicę Kultury 2013 od Muszyny i Krynicy, a dojazd – przez dawne przejście graniczne w Leluchowie – ułatwia po słowackiej stronie wygodna szosa.
W drodze z Polski Południowej do Koszyc granicę możemy przekroczyć samochodem m.in. w Łysej Polanie, Niedzicy, Piwnicznej i Barwinku.
Koszyce są bliżej, niż się wydaje. Na jednodniową wycieczkę do miasta można się wybrać z większości górskich kurortów południowej Polski. Na przykład z Zakopanego: ze stolicy Tatr w lecie codziennie kursują bezpośrednie autobusy do Popradu. Stąd do Koszyc potrwa ponad godzinę, oglądając po drodze krajobrazy Spiszu i Słowackiego Raju oraz urokliwych, położonych z dala od uczęszczanych dróg Rudaw Spiskich.
Wycieczka do Europejskiej Stolicy Kultury może się rozpocząć nawet... w Bieszczadach. Pociągiem z Sanoka i Łupkowa dostaniemy się tam m.in. przez Medzilaborce (gdzie warto odwiedzić muzeum Andy’ego Warhola).
Połączenia do Koszyc ma również większość miast Słowacji i Czech. Szybkie i wygodne pociągi kursują także z Budapesztu (przez Miszkolc). Miasto jest położone na skrzyżowaniu ważnych dróg europejskich, m.in. trasy łączącej Polskę z Węgrami. Koszyce posiadają również międzynarodowe lotnisko.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]