Reklama

Domek rycerza

Domek rycerza

08.05.2012
Czyta się kilka minut
Życie traktował jako zadanie, wizję „wiecznego odpoczywania” brał za makabrę. Niebu stawiał warunek: musi tam trwać prawo do twórczości. W tym sensie walczył o niebo już na ziemi.
W

Wiesław Chrzanowski swoimi dokonaniami mógłby obdzielić kilku pracowitych ludzi. Zmarł 29 kwietnia w Warszawie, w wieku 89 lat; pogrzeb odbył się 7 maja na Powązkach.

Marszałek Sejmu I kadencji, minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Twórca Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, poseł i senator. Opozycjonista, zaangażowany w Solidarność i zespół informacyjny przy Prymasie Wyszyńskim. Profesor prawa, adwokat niedopuszczany przez 21 lat do wykonywania zawodu. Więziony przez władze PRL. Powstaniec warszawski i żołnierz Armii Krajowej. Kluczowa postać polskiej prawicy i ruchu narodowego, mądry komentator życia publicznego, ważny człowiek w rodzimym Kościele.

Obrzucany wyzwiskami, fałszywie oskarżany o zdradę i współpracę z SB, pogardzany przez „swoich”: Żyd i mason, agent bezpieki, paleo-endek...

Z dzieciństwa zapamiętał, jak matka czytała mu powieść,...

5171

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]