Reklama

#DOM (12): Jaskiniowcy z Teneryfy. Bezdomni z wyboru

#DOM (12): Jaskiniowcy z Teneryfy. Bezdomni z wyboru

25.03.2021
Czyta się kilka minut
Zdzich Rabenda: „Babilon bez hipisów sobie poradzi, hipisi bez Babilonu – niekoniecznie. Od pięciu miesięcy mieszkam w jaskini. Żyję z tego, co normalny świat wyrzucił do kosza. I chyba nigdy w życiu nie jadłem bardziej luksusowo”. Zaprasza Krzysztof Story.
#DOM Cykl Krzysztofa Storego w Podkaście Powszechnym

Posłuchaj

A

Adeje, południe Teneryfy. W powulkanicznych wąwozach nie brakuje przestronnych grot i jaskiń. W jednej z nich od pięciu miesięcy mieszka Zdzich Rabenda, pochodzący z Tychów podróżnik.

Jaskinia Zdzicha Rabendy na Teneryfie / fot. Krzysztof Story
Jaskinia Zdzicha Rabendy na Teneryfie / fot. Krzysztof Story

Kim są współcześni hipisi? Jak zamienić jaskinię w dom? Czy życie bez pieniędzy jest możliwe i jaką cenę trzeba za nie zapłacić? Zapraszam na rozmowę o jasnych i ciemnych stronach życia na uboczu normalnego świata.

Jaskinia Zdzicha Rabendy na Teneryfie / fot. Krzysztof Story
Jaskinia Zdzicha Rabendy na Teneryfie / fot. Krzysztof Story
Zdzich Rabenda w swojej jaskini na Teneryfie / fot. Karolina Chorabik
Zdzich Rabenda w swojej jaskini na Teneryfie / fot. Karolina Chorabik

DOM. Te trzy litery są jednymi z pierwszych, które poznajemy w życiu. To główny bohater naszych dziecięcych rysunków. Najbliższa nam przestrzeń. W tym cyklu Podkastu Powszechnego Krzysztof Story rozmawia z gośćmi, którzy pokazują, że dom to znacznie więcej niż tylko cztery ściany.

 

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.